Sure sec
TÂRIK-9 Tefsiri

TÂRIK Suresi 9. Ayet-i Kerime Tefsiri

TÂRIK-9 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Gizli gizli bir şeyler yaptılarını zannedenler 3 boyutlu 2 hayat filminden birinde düşünerek tasarladıklarını, ikincisinde de alenen yaptıklarını ve gizli gizli yaptıklarını görecektir ve anlayaca...
share on facebook  tweet  share on google  print  

TÂRIK Suresi Âyet - 9 Tefsiri

 

يَوْمَ تُبْلَى السَّرَائِرُ

Yevme tubles serâir(serâiru).

Gizli şeylerin açıklanacağı gün.

1.yevme: gün
2.tublâ: beliğ olacak, ortaya çıkacak, açıklanacak
3.es serâiru: sırlar, gizli şeyler
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Gizli gizli bir şeyler yaptılarını zannedenler 3 boyutlu 2 hayat filminden birinde düşünerek tasarladıklarını, ikincisinde de alenen yaptıklarını ve gizli gizli yaptıklarını görecektir ve anlayacaktır ki kiramen kâtibin melekleri herşeyi görmekle kalmamış, hem düşünerek tasarladıklarını hem de yaptıklarını 3 boyutlu olarak filme almışlardır.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden TÂRIK Suresi - 9 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.