Sure sec
TÂRIK-8 Tefsiri

TÂRIK Suresi 8. Ayet-i Kerime Tefsiri

TÂRIK-8 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Muhakkak ki Allah kıyâmet günü ölmüş olan insanların hepsini tekrar hayata döndürecektir. Kâinat büyümektedir, bu sebeple zaman geçmişten geleceğe doğru akmaktadır. Kıyâmet günü büyüme durunca zam...
share on facebook  tweet  share on google  print  

TÂRIK Suresi Âyet - 8 Tefsiri

 

إِنَّهُ عَلَى رَجْعِهِ لَقَادِرٌ

İnnehu alâ rac’ıhî le kâdir(kâdirun).

Muhakkak ki O (Allah), onu (insanı) hayata geri döndürmeye (tekrar diriltmeye) elbette kaadirdir.

1.inne-hu: muhakkak ki o
2.alâ rec'ı-hî: onu döndürmeye
3.le: elbette, mutlaka
4.kâdirun: kaadir, kudret sahibi, gücü yeten
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Muhakkak ki Allah kıyâmet günü ölmüş olan insanların hepsini tekrar hayata döndürecektir. Kâinat büyümektedir, bu sebeple zaman geçmişten geleceğe doğru akmaktadır. Kıyâmet günü büyüme durunca zaman da duracaktır. Gravitasyon sebebiyle küçülme başlayınca zaman, gelecekten geçmişe doğru akacak ve eski devirlerde yaşayan herkes yeniden hayata dönecektir. Bu olay insanların hayata tekrar dönüp, Mahşer Meydanı'nda toplanmasını sağlayacaktır.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden TÂRIK Suresi - 8 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.