Sure sec
TÂRIK-10 Tefsiri

TÂRIK Suresi 10. Ayet-i Kerime Tefsiri

TÂRIK-10 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Yaptığı ve gizlediğini zannettiği hiçbir şeyin gizli kalmadığını, herşeyin kesin bir şekilde 3 boyutlu olarak filme alındığını herkes görecektir. Ve her saniye derecat kazanma veya kaybetmeyi de r...
share on facebook  tweet  share on google  print  

TÂRIK Suresi Âyet - 10 Tefsiri

 

فَمَا لَهُ مِن قُوَّةٍ وَلَا نَاصِرٍ

Fe mâ lehu min kuvvetin ve lâ nâsır(nâsırın).

Artık onun bir gücü, kuvveti olmaz ve bir yardımcı da yoktur.

1.fe: artık
2.: değil, olmaz
3.lehu: onun
4.min: den
5.kuvvetin: kudret, güç
6.ve: ve
7.: yok
8.nâsırın: yardımcı
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Yaptığı ve gizlediğini zannettiği hiçbir şeyin gizli kalmadığını, herşeyin kesin bir şekilde 3 boyutlu olarak filme alındığını herkes görecektir. Ve her saniye derecat kazanma veya kaybetmeyi de rakamlarla görecektir. Ve itiraz edebileceği, saklayabileceği hiçbir şeyin kalmadığını görecektir. Ayrıca her saniye kazandığı veya kaybettiği rakamlarda en ufak bir hata bulunmadığını da elindeki mizan ispat edecektir. O zaman gücü kalmayacak ve bir yardımcısı da olmayacaktır.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.