Sure sec
TAHRÎM-9 Tefsiri

TAHRÎM Suresi 9. Ayet-i Kerime Tefsiri

TAHRÎM-9 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Kâfirlerle ve münafıklarla cihad etmek Hz. Peygamber Efendimiz (S.A.V)'e emrolunuyor. Onların savaştan vazgeçmesi için sert davranması vurgulanarak, onların gidecekleri yerin çok kötü bir varış ye...
share on facebook  tweet  share on google  print  

TAHRÎM Suresi Âyet - 9 Tefsiri

 

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ جَاهِدِ الْكُفَّارَ وَالْمُنَافِقِينَ وَاغْلُظْ عَلَيْهِمْ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ

Yâ eyyuhân nebiyyu câhidil kuffâra vel munâfikîne vagluz aleyhim, ve me’vâhum cehennem(cehennemu), ve bi’sel masîr(masîru).

Ey nebî! Kâfirlerle ve münafıklarla cihad et. Ve onlara galiz (sert) davran. Onların mevası (barınacağı yer) cehennemdir. Ve ne kötü varış yeri.

1.yâ eyyuhâ: ey
2.en nebiyyu: nebî
3.câhid(i): cihad et, savaş
4.el kuffâre: kâfirler
5.ve el munâfikîne: ve münafıklar
6.ve igluz: ve galiz ol, sert davran
7.aleyhim: onlara
8.ve me'vâ-hum: ve onların barınacağı yer, sığınacağı yer
9.cehennemu: cehennem
10.ve bi'se: ve ne kötü
11.el masîru: varış yeri, ulaşılacak yer
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Kâfirlerle ve münafıklarla cihad etmek Hz. Peygamber Efendimiz (S.A.V)'e emrolunuyor. Onların savaştan vazgeçmesi için sert davranması vurgulanarak, onların gidecekleri yerin çok kötü bir varış yeri olan cehennem olduğu açıklanıyor.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.