Sure sec
SECDE-30 Tefsiri

SECDE Suresi 30. Ayet-i Kerime Tefsiri

SECDE-30 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Onlar da, Peygamber Efendimiz (S.A.V) de neticeyi bekleyecek. Kıyâmet günü herkes için gelecektir. Ve o gün onların îmânlarının Allah'a ulaşmayı dilemedikleri için onları mü'min kılmadığı, Allah'ı...
share on facebook  tweet  share on google  print  

SECDE Suresi Âyet - 30 Tefsiri

 

فَأَعْرِضْ عَنْهُمْ وَانتَظِرْ إِنَّهُم مُّنتَظِرُونَ

Fe a’rıd anhum ventezır innehum muntezırûn(muntezırûne).

Öyleyse artık onlardan yüz çevir ve bekle! Muhakkak ki onlar (da) bekleyenlerdir.

1.fe: artık, öyleyse
2.a'rıd: yüz çevir
3.anhum: onlardan
4.ventezır (ve intezır): ve bekle
5.inne-hum: muhakkak onlar
6.muntezırûne: bekleyenler
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Onlar da, Peygamber Efendimiz (S.A.V) de neticeyi bekleyecek. Kıyâmet günü herkes için gelecektir. Ve o gün onların îmânlarının Allah'a ulaşmayı dilemedikleri için onları mü'min kılmadığı, Allah'ın cennetine ulaştırmadığı neticesine ulaşmaktayız. Kişinin Allah'a inanması, o kişiyi Allah'ın cennetine ulaştıramaz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.