Sure sec
SAFF-12 Tefsiri

SAFF Suresi 12. Ayet-i Kerime Tefsiri

SAFF-12 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Canla düşmanlara karşı yapılan savaş şehid olmayı sağlarsa kişinin gideceği yer ADN cennetleridir. Diğer taraftan kişinin nefsiyle yapacağı cihadın sonunda kişi daimî zikirden sonra, salâh makamın...
share on facebook  tweet  share on google  print  

SAFF Suresi Âyet - 12 Tefsiri

 

يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَيُدْخِلْكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ وَمَسَاكِنَ طَيِّبَةً فِي جَنَّاتِ عَدْنٍ ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ

Yagfir lekum zunûbekum ve yudhılkum cennâtin tecrî min tahtihâl enhâru ve mesâkine tayyibeten fî cennâti adnin, zâlikel fevzul azîm(azîmu).

Sizin günahlarınızı mağfiret eder. Ve sizi altından nehirler akan cennetlere koyar. Ve sizi adn cennetlerinde güzel meskenlere yerleştirir. İşte bu, fevz-ül azîmdir (büyük kurtuluştur).

1.yagfir: mağfiret eder
2.lekum: sizin için, sizi
3.zunûbe-kum: sizin günahlarınızı
4.ve yudhıl-kum: ve dahil eder, koyar
5.cennâtin: cennetler
6.tecrî: akar
7.min tahti-hâ: onun altından
8.el enhâru: nehirler
9.ve mesâkine: ve meskenler, konutlar
10.tayyibeten: hoş, temiz, güzel
11.fî cennâti adnin: adn cennetlerinde
12.zâlike: işte bu
13.el fevzu: fevz, kurtuluştur
14.el azîmu: büyük
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Canla düşmanlara karşı yapılan savaş şehid olmayı sağlarsa kişinin gideceği yer ADN cennetleridir. Diğer taraftan kişinin nefsiyle yapacağı cihadın sonunda kişi daimî zikirden sonra, salâh makamına ulaştığı zaman ADN cennetlerine kabul edilir. Fevzül azîm, ecrul azîm, hazzül azîm, fadlül azîm sahiplerinin hepsi ADN cennetlerine gireceklerdir.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden SAFF Suresi - 12 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.