Sure sec
NÛH-28 Tefsiri

NÛH Suresi 28. Ayet-i Kerime Tefsiri

NÛH-28 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Hz. Nuh, Allah'a şöyle dua ediyor: “Ama Allah'a ulaşmayı dileyerek, sonra da bana tâbî olarak önce mü'min, sonra da îmânı artan mü'min olarak evime girenlerin ve mü'min kadınların ve erkeklerin gü...
share on facebook  tweet  share on google  print  

NÛH Suresi Âyet - 28 Tefsiri

 

رَبِّ اغْفِرْ لِي وَلِوَالِدَيَّ وَلِمَن دَخَلَ بَيْتِيَ مُؤْمِنًا وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ وَلَا تَزِدِ الظَّالِمِينَ إِلَّا تَبَارًا

Rabbigfirlî ve li vâlideyye ve li men dehale beytiye mu’minen ve lil mu’minîne vel mu’minât(mu’minâti) ve lâ tezidiz zâlimîne illâ tebârâ(tebâran).

Rabbim, beni, annemi, babamı ve evime mü’min olarak girenleri ve mü’min kadınları ve mü’min erkekleri mağfiret et. Zalimlere helâkından başka bir şeyi artırma.

1.rabbi: Rabbim
2.igfirlî: beni mağfiret et
3.ve li vâlideyye: ve annemi, babamı
4.ve li: ve ...i
5.men: kimse
6.dehale: girdi
7.beyti-ye: benim evim
8.mu'minen: mü'min olarak
9.ve li: ve ...i
10.el mu'minîne: mü'min erkekler
11.ve el mu'minâti: ve mü'min kadınlar
12.ve lâ tezidi: ve artırma
13.ez zâlimîne: zalimler
14.illâ: den başka
15.tebâran: helâk olmak
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Hz. Nuh, Allah'a şöyle dua ediyor: “Ama Allah'a ulaşmayı dileyerek, sonra da bana tâbî olarak önce mü'min, sonra da îmânı artan mü'min olarak evime girenlerin ve mü'min kadınların ve erkeklerin günahlarını sevaba çevirerek onlara mağfiret et. Bana, anneme, babama da mağfiret eyle.”
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden NÛH Suresi - 28 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.