Sure sec
NÛH-11 Tefsiri

NÛH Suresi 11. Ayet-i Kerime Tefsiri

NÛH-11 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: “Hz. Nuh'a tâbî olarak Rabbinizden mağfiret dileyin ki Allah üzerinize bol yağmurlu olan semayı göndersin.” şeklinde bir ifade kullanılmış. Tâbiiyet mutlaka günahların sevaba çevrilmesini yani mağ...
share on facebook  tweet  share on google  print  

NÛH Suresi Âyet - 11 Tefsiri

 

يُرْسِلِ السَّمَاء عَلَيْكُم مِّدْرَارًا

Yursilis semâe aleykum midrârâ(midrâren).

Üzerinize bol yağmurlu olarak semayı göndersin.

1.yursil: göndersin
2.es semâe: sema, gökyüzü, gök
3.aleykum: size, üzerinize
4.midrâran: bol bol yağmur, bol yağmurlu olarak
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
“Hz. Nuh'a tâbî olarak Rabbinizden mağfiret dileyin ki Allah üzerinize bol yağmurlu olan semayı göndersin.” şeklinde bir ifade kullanılmış. Tâbiiyet mutlaka günahların sevaba çevrilmesini yani mağfireti sağlar.

Dünyamız ve içinde bulunduğu Güneş Sistemimiz ve başka Güneş Sistemleri yılda 500 milyon km hızla kendi yollarında hareket halindedirler. Ayrıca kâinat, gezegenlerin birbirinden ayrılması sebebiyle insan vücudu şeklindeki yapısını hiç bozmadan büyümeye devam etmektedir.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden NÛH Suresi - 11 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.