Sure sec
NEBE-39 Tefsiri

NEBE Suresi 39. Ayet-i Kerime Tefsiri

NEBE-39 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Mürşide tâbî olunan gün Hakk günüdür. Dileyen kişi Sıratı Mustakîm'i yol edinir. Allah'a ulaşan kişinin ruhuna Allah meab (sığınak) olur. (Zâlikel yevmul hakku, fe men şâettehaze ilâ rabbihî meâbâ...
share on facebook  tweet  share on google  print  

NEBE Suresi Âyet - 39 Tefsiri

 

ذَلِكَ الْيَوْمُ الْحَقُّ فَمَن شَاء اتَّخَذَ إِلَى رَبِّهِ مَآبًا

Zâlikel yevmul hakku, fe men şâettehaze ilâ rabbihî meâbâ(meâben).

İşte o gün (mürşidin eli Hakk'a ulaşmak üzere öpüldüğü ve ona tâbî olunduğu gün), Hakk günüdür. Dileyen (Allah'a ulaşmayı dileyen) kişi, kendisine Rabbine ulaştıran (yolu, Sıratı Mustakîm'i) yol ittihaz eder. (Allah'a ulaşan kişiye Allah) meab (sığınak, melce) olur.

1.zâlike: işte
2.el yevmu: o gün
3.el hakku: Hakk
4.fe men: artık kim
5.şâe: diler
6.ittehaze: ittihaz eder, edinir
7.ilâ rabbi-hî: Rabbine
8.meâben: meab, sığınak, melce
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Mürşide tâbî olunan gün Hakk günüdür. Dileyen kişi Sıratı Mustakîm'i yol edinir. Allah'a ulaşan kişinin ruhuna Allah meab (sığınak) olur.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden NEBE Suresi - 39 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.