Sure sec
NÂZİÂT-7 Tefsiri

NÂZİÂT Suresi 7. Ayet-i Kerime Tefsiri

NÂZİÂT-7 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Dünya'ya Ay'ın çarpmasından ve Dünya'ya yamanmasından sonra ikisinin birden Güneş tarafından çekilerek Güneş'e çarpması ilk sarsıntıdan sonraki ikinci sarsıntıyı oluşturacaktır. (Tetbeuhâr râdifetu.)
share on facebook  tweet  share on google  print  

NÂZİÂT Suresi Âyet - 7 Tefsiri

 

تَتْبَعُهَا الرَّادِفَةُ

Tetbeuhâr râdifetu.

Arkasından gelen (ikinci sarsıntı), onu (1. sarsıntıyı) takip edecek.

1.tetbeu-hâ: ona tâbî olacak, onu takip edecek
2.er râdifetu: arkadan gelen olaylar, olaylar zinciri, (infitar, inşikak olayları, boyutların ve mekânların böylece yeniden değişim olayları)
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Dünya'ya Ay'ın çarpmasından ve Dünya'ya yamanmasından sonra ikisinin birden Güneş tarafından çekilerek Güneş'e çarpması ilk sarsıntıdan sonraki ikinci sarsıntıyı oluşturacaktır.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.