Sure sec
NÂZİÂT-36 Tefsiri

NÂZİÂT Suresi 36. Ayet-i Kerime Tefsiri

NÂZİÂT-36 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Alevli ateşle dolu olan cehennem, cehenneme cezasını çekmek için girenlere de, cennete girecek olanlara da gösterilecektir. Bu âyet cennete girmek şerefine ve saadetine ulaşanların, cehenneme, sad...
share on facebook  tweet  share on google  print  

NÂZİÂT Suresi Âyet - 36 Tefsiri

 

وَبُرِّزَتِ الْجَحِيمُ لِمَن يَرَى

Ve burrizetil cahîmu li men yerâ.

Ve alevli ateş (cehennem), onu görecek olan kimseye açıkça gösterilmiştir.

1.ve burrizeti: ve sergilenmiştir, bariz olmuştur, açıkça gösterilmiştir
2.el cahîmu: alevli ateş, cehennem
3.li: için, ... e
4.men: kimse
5.yerâ: görecek
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Alevli ateşle dolu olan cehennem, cehenneme cezasını çekmek için girenlere de, cennete girecek olanlara da gösterilecektir. Bu âyet cennete girmek şerefine ve saadetine ulaşanların, cehenneme, sadece onu görmek ve ibret almak için ve ayrıca cennete girecekleri cihetle çok sevinmeleri için ve Allah'a çok şükredip hamdetmeleri için bir işaret taşıyor.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.