Sure sec
NÂZİÂT-11 Tefsiri

NÂZİÂT Suresi 11. Ayet-i Kerime Tefsiri

NÂZİÂT-11 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Mezardaki ceset çürümüş ve sadece kemikler kalmıştır. Bu kemiklerin tekrar et giymesi, geriye doğru giden zamanın o kişinin ölmeden evvelki günlerine ulaşması ile gerçekleşecektir. Çünkü o zaman k...
share on facebook  tweet  share on google  print  

NÂZİÂT Suresi Âyet - 11 Tefsiri

 

أَئِذَا كُنَّا عِظَامًا نَّخِرَةً

E izâ kunnâ izâmen nahıraten.

Biz çürümüş, dağılmış kemikler olduğumuz zaman mı?

1.e: mi
2.izâ kunnâ: biz olduğumuz zaman
3.izâmen: kemik
4.nahıreten: çürüyüp dağılmış
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Mezardaki ceset çürümüş ve sadece kemikler kalmıştır. Bu kemiklerin tekrar et giymesi, geriye doğru giden zamanın o kişinin ölmeden evvelki günlerine ulaşması ile gerçekleşecektir. Çünkü o zaman kişinin zaten hayatta olduğu zamandır. Ve kişi hayata dönünce yerçekimi olan tek mekân olan Mahşer Meydanı'na ulaşacaktır.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.