Sure sec
MUZZEMMİL-7 Tefsiri

MUZZEMMİL Suresi 7. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUZZEMMİL-7 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Hz. Muhammed (S.A.V) gün boyunca hep meşgul idi. Yakın geçmişte bütün bilgilerin bilgisayara yükletildiği bir incelemede; Hz. Nuh, Hz. İbrâhîm, Hz. Musa, Hz. İsa ve Hz. Muhammed (S.A.V)'i de muhte...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUZZEMMİL Suresi Âyet - 7 Tefsiri

 

إِنَّ لَكَ فِي اَلنَّهَارِ سَبْحًا طَوِيلًا

İnne leke fîn nehâri sebhan tavîlâ(tavîlen).

Muhakkak ki senin için gündüzleyin uzun meşguliyet vardır.

1.inne: muhakkak
2.leke: senin için
3.fî en nehâri: gündüzün içinde, gündüzleyin ..... vardır
4.sebhan: (geçim) meşguliyeti, önemli işler
5.tavîlen: uzun
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Hz. Muhammed (S.A.V) gün boyunca hep meşgul idi. Yakın geçmişte bütün bilgilerin bilgisayara yükletildiği bir incelemede; Hz. Nuh, Hz. İbrâhîm, Hz. Musa, Hz. İsa ve Hz. Muhammed (S.A.V)'i de muhtevasına alan bir mukayesede dünyanın en meşgul peygamberinin Hz. Muhammed (S.A.V) olduğu tespit edilmiştir. Bu araştırmayı yapanlar müslümanlar değildi.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.