Sure sec
MUTAFFİFÎN-9 Tefsiri

MUTAFFİFÎN Suresi 9. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUTAFFİFÎN-9 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: O, rakamlandırılmış bir kitaptır. O, 3 boyutlu hayat filmidir. Herkesin doğumundan ölümüne kadar bütün hayatını, her saniye kazandığı ve kaybettiği derecelerle gösteren, 3 boyutlu ve boşlukta oyna...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUTAFFİFÎN Suresi Âyet - 9 Tefsiri

 

كِتَابٌ مَّرْقُومٌ

Kitâbun merkûm(merkûmun).

(O), rakamlandırılmış (kazanılan negatif ve pozitif puanların dereceler halinde yazılmış olduğu) bir kitaptır (kayıttır, insanların hayat filmidir).

1.kitâbun: bir kitap
2.merkûmun: rakamlandırılmış
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
O, rakamlandırılmış bir kitaptır. O, 3 boyutlu hayat filmidir. Herkesin doğumundan ölümüne kadar bütün hayatını, her saniye kazandığı ve kaybettiği derecelerle gösteren, 3 boyutlu ve boşlukta oynayan iki hayat filmidir. Bir kameraman ve bir şahidin filme aldığı, fizik vücudun bütün hayatını gösteren film 3 boyutludur. Bir kameraman ve bir saikin filme aldığı ikinci film, kişinin düşüncelerinin ve tasarladıklarının filmidir. Bu film, kişinin hangi suçları ve hayırları tasarlayarak işlediğini gösterir. Bu, her olaydaki taammüd miktarını net ve kesin olarak gösteren bir filmdir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.