Sure sec
MUTAFFİFÎN-7 Tefsiri

MUTAFFİFÎN Suresi 7. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUTAFFİFÎN-7 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Füccar, günahları sevaplarından fazla olanların müşterek adıdır. Onlar günahları sebebiyle kaybettikleri dereceler, kazandıkları derecelerden fazla olanlardır. Hayat filmleri kırmızı bakiye verenl...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUTAFFİFÎN Suresi Âyet - 7 Tefsiri

 

كَلَّا إِنَّ كِتَابَ الفُجَّارِ لَفِي سِجِّينٍ

Kellâ inne kitâbel fuccâri le fî siccîn(siccînin).

Hayır, muhakkak ki, füccarın (şeytanın fücuruna tâbî olan kâfirlerin) kitapları (kayıtları, hayat filmleri) elbette siccîndedir (zemin kattan 7 kat aşağıda olan zülmanî kader hücrelerindedir).

1.kellâ: hayır
2.inne: muhakkak ki
3.kitâbe: kitapları, kayıtları, hayat filmleri
4.el fuccâri: füccar (şeytanın fucüruna tâbî olan kâfirler)
5.le: mutlaka, elbette
6.: içinde, de
7.siccînin: siccîn (zemin kattan 7 kat aşağıda olan zülmanî kader hücreleri)
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Füccar, günahları sevaplarından fazla olanların müşterek adıdır. Onlar günahları sebebiyle kaybettikleri dereceler, kazandıkları derecelerden fazla olanlardır. Hayat filmleri kırmızı bakiye verenlerdir. Onların kader hücreleri zemin kattan 7 kat aşağıda olan siccîndedir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.