Sure sec
MUTAFFİFÎN-4 Tefsiri

MUTAFFİFÎN Suresi 4. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUTAFFİFÎN-4 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Yoksa onlar kıyâmet günü yeniden hayata getirileceklerini ve bütün hayat filmlerinin kendilerine gösterileceğini ve bu 3 boyutlu hayat filmlerinin her saniyesinde kazandıkları ve kaybettikleri der...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUTAFFİFÎN Suresi Âyet - 4 Tefsiri

 

أَلَا يَظُنُّ أُولَئِكَ أَنَّهُم مَّبْعُوثُونَ

E lâ yezunnu ulâike ennehum meb'ûsûn(meb'ûsûne).

İşte onlar beas edileceklerini (diriltileceklerini) zannetmiyorlar (bilmiyorlar) mı?

1.e: mı
2.lâ yezunnu: zannetmiyorlar, ihtimal vermiyorlar, bilmiyorlar
3.ulâike: işte onlar
4.enne-hum: onlar ..... olacaklarını
5.meb'ûsûne: beas edilecek olanlar, diriltilecek olanlar
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Yoksa onlar kıyâmet günü yeniden hayata getirileceklerini ve bütün hayat filmlerinin kendilerine gösterileceğini ve bu 3 boyutlu hayat filmlerinin her saniyesinde kazandıkları ve kaybettikleri derecelerin yazılmış olacağını zannetmiyorlar mı? Kaybettikleri dereceler kazandıklarından daha fazla olacağı için cehenneme gideceklerini bilmiyorlar mı?
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.