Sure sec
MUTAFFİFÎN-20 Tefsiri

MUTAFFİFÎN Suresi 20. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUTAFFİFÎN-20 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Hayatımızın her anı kiramen kâtibin melekleri tarafından filme alınır. Bu filmlerden biri tasarladıklarımızın, diğeri yaptıklarımızın filmleridir. Allah'ın, zamanı sıfırlayabilen sonsuz hızı sebeb...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUTAFFİFÎN Suresi Âyet - 20 Tefsiri

 

كِتَابٌ مَّرْقُومٌ

Kitâbun merkûm(merkûmun).

(O), rakamlandırılmış (kazanılan pozitif ve negatif derecelerin yazılmış olduğu) bir kitaptır (kayıttır, insanların hayat filmidir).

1.kitâbun: bir kitap
2.merkûmun: rakamlandırılmış
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Hayatımızın her anı kiramen kâtibin melekleri tarafından filme alınır. Bu filmlerden biri tasarladıklarımızın, diğeri yaptıklarımızın filmleridir. Allah'ın, zamanı sıfırlayabilen sonsuz hızı sebebiyle Allah'a göre kıyâmet kopmuş, herkesin hayat filmleri ya illiyyine veya siccîne yerleştirilmiştir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.