Sure sec
MUTAFFİFÎN-19 Tefsiri

MUTAFFİFÎN Suresi 19. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUTAFFİFÎN-19 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: İlliyyin 7 gök katının ilk âlemidir. Oraya sadece o gün hangi gün ise altıgen kader hücrelerinin o gününde ulaşılır. Altın kapının önündeki 7 baklalı altın zincire aşağıda verilen kılıçla bir defa...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUTAFFİFÎN Suresi Âyet - 19 Tefsiri

 

وَمَا أَدْرَاكَ مَا عِلِّيُّونَ

Ve mâ edrâke mâ illiyyûn(illiyyûne).

Ve illiyyin’in ne olduğunu sana bildiren nedir?

1.ve mâ: ve nedir
2.edrâ-ke: sana bildirdi
3.: ne (olduğunu)
4.ılliyyûne: illiyyin
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
İlliyyin 7 gök katının ilk âlemidir. Oraya sadece o gün hangi gün ise altıgen kader hücrelerinin o gününde ulaşılır. Altın kapının önündeki 7 baklalı altın zincire aşağıda verilen kılıçla bir defa vurulur, zincir ikiye ayrılır ve arkadaki tek kanatlı, üzeri baklava dilimli altın kapı açılır. Girilen salonun tavanından kader hücrelerinin o gününe çıkılır. Geleceğinize ait her güne bir altıgen kader hücresinden girerek ulaşılır. Bu husus özel müsaadeye tâbîdir. Buna dayalı olarak evliyalardan bazıları öldüklerinden sonra neler olacağını anlatmışlar ve önceden anlattıklarının hepsi aynen vuku bulmuştur.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.