Sure sec
MURSELÂT-6 Tefsiri

MURSELÂT Suresi 6. Ayet-i Kerime Tefsiri

MURSELÂT-6 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Evvelki âyetler boyunca devam eden "ANDOLSUN" ifadesi özellikle zikrin oluşturacağı manevî tekâmülü yani kemalâtı yani nefsin afetlerinden kurtularak olgunlaşmayı ihtiva ettiği için, hem mazeret g...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MURSELÂT Suresi Âyet - 6 Tefsiri

 

عُذْرًا أَوْ نُذْرًا

Uzran ev nuzrâ( nuzran).

(Bu yeminler), özür olarak (mazeret olmaması) veya nezir olarak (uyarması) içindir.

1.uzren: mazerete özür olarak
2.ev: veya
3.nuzren: nezir olarak, uyarı olarak
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Evvelki âyetler boyunca devam eden "ANDOLSUN" ifadesi özellikle zikrin oluşturacağı manevî tekâmülü yani kemalâtı yani nefsin afetlerinden kurtularak olgunlaşmayı ihtiva ettiği için, hem mazeret göstermeyi önleyecek olan hem de nebîlerin, resûllerin ve mürşidlerin irşad görevini yapmalarına zemin hazırlayacak ikazları yapmaları için önemlidir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.