Sure sec
MURSELÂT-5 Tefsiri

MURSELÂT Suresi 5. Ayet-i Kerime Tefsiri

MURSELÂT-5 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: İnsanları şeytandan ayıran neşriyat manevî hedeflere yani Allah'a ruhun, vechin, nefsin ve iradenin teslimlerine ulaştıracak olan neşriyattır. 4 teslim 28 basamakta gerçekleştirilebilir. Teslimler...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MURSELÂT Suresi Âyet - 5 Tefsiri

 

فَالْمُلْقِيَاتِ ذِكْرًا

Fel mulkıyâti zikrâ(zikran).

Ve de zikri ilka edenlere (andolsun).

1.fe: sonra, ve de
2.el mulkıyâti: ilka edenler, bırakanlara
3.zikren: zikir
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
İnsanları şeytandan ayıran neşriyat manevî hedeflere yani Allah'a ruhun, vechin, nefsin ve iradenin teslimlerine ulaştıracak olan neşriyattır. 4 teslim 28 basamakta gerçekleştirilebilir. Teslimlerin hepsini gerçekleştirecek aslî unsur zikirdir. Yani Allah'ın İsmi'nin kesintisiz bir şekilde tekrarıdır. Bu âyet ZİKİR kelimesi ile hem bu zikri hem de KUR'ÂN-I KERİM'i ifade ediyor. Zikri ilka etmek, ulaştırmak Kur'ân'ın ulaştırılmasıdır. Zikri ilka etmek mürşidin, müridini zikirle hedeflere ulaştırması mânâsını da ihtiva eder.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.