Sure sec
MURSELÂT-13 Tefsiri

MURSELÂT Suresi 13. Ayet-i Kerime Tefsiri

MURSELÂT-13 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: O gün, günahların yani derecat kaybettiren olayların, sevaplardan yani derecat kazandıran olaylardan ayrıldığı gündür. Çünkü amel defterlerinde sol tarafta kırmızı rakamlarla kaybedilen dereceler,...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MURSELÂT Suresi Âyet - 13 Tefsiri

 

لِيَوْمِ الْفَصْلِ

Li yevmil fasli.

Fasıl (ayırma) günü için (tecil edildi).

1.li: için
2.yevmi: gün
3.el fasli: fasıl, ayırma
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
O gün, günahların yani derecat kaybettiren olayların, sevaplardan yani derecat kazandıran olaylardan ayrıldığı gündür. Çünkü amel defterlerinde sol tarafta kırmızı rakamlarla kaybedilen dereceler, sağ tarafta yeşil rakamlarla kazanılan dereceler yer aldığı için kaybedilenlerle kazanılanlar fasledilmiş yani birbirinden tamamen ayrılmıştır. Hayat boyunca her saniye, her iki tarafta da devamlı derecat kaydedilirken o gün kayıt yoktur. Sadece sonuçlar vardır ve o gün görüleceği için kıyâmet gününe tecil edilmiştir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.