Sure sec
MURSELÂT-12 Tefsiri

MURSELÂT Suresi 12. Ayet-i Kerime Tefsiri

MURSELÂT-12 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: İnsanların hayat filmlerine bakarak hem düşüncelerini hem de hayatları boyunca yaptıklarını görecekleri gün, kıyâmet günüdür. Ancak o zaman insanlar, hayat filmlerini 3 boyutlu olarak görürler, ka...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MURSELÂT Suresi Âyet - 12 Tefsiri

 

لِأَيِّ يَوْمٍ أُجِّلَتْ

Li eyyi yevmin uccilet.

(Bunlar) hangi gün için tecil edildi (ertelendi)?

1.li: için
2.eyyi: hangi
3.yevmin: gün
4.uccilet: tecil edildi, ertelendi
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
İnsanların hayat filmlerine bakarak hem düşüncelerini hem de hayatları boyunca yaptıklarını görecekleri gün, kıyâmet günüdür. Ancak o zaman insanlar, hayat filmlerini 3 boyutlu olarak görürler, kazandıkları ve kaybettikleri dereceleri görürler ve kendilerine hiçbir haksızlık yapılmadığını görürler. Yaptıklarını görmeleri kıyâmet gününe tecil edilmiştir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.