Sure sec
MUNÂFİKÛN-6 Tefsiri

MUNÂFİKÛN Suresi 6. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUNÂFİKÛN-6 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah: “Münafıklar için mağfiret dilesen de dilemesen de birdir. Allah artık onlara asla mağfiret etmez ve fasıklar topluluğunu hidayete erdirmez.” buyuruyor. (Sevâun aleyhim estagferte lehum em l...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUNÂFİKÛN Suresi Âyet - 6 Tefsiri

 

سَوَاء عَلَيْهِمْ أَسْتَغْفَرْتَ لَهُمْ أَمْ لَمْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ لَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ

Sevâun aleyhim estagferte lehum em lem testagfir lehum, len yagfirallâhu lehum, innallâhe lâ yehdîl kavmel fâsikîn(fâsikîne).

Onlar (münafıklar) için mağfiret dilesen de, dilemesen de birdir. Allah onlara asla mağfiret etmez. Muhakkak ki Allah, fasıklar kavmini hidayete erdirmez.

1.sevâun: musavi, bir, eşit, aynı
2.aleyhim: onlara, onlar için
3.estagferte: sen mağfiret diledin
4.lehum: onlar için
5.em: veya (olsa da olmasa da)
6.lem testagfir: sen dilemedin
7.lehum: onlar için
8.len: asla olmaz
9.yagfire allâhu: Allah mağfiret eder, bağışlar
10.lehum: onlara, onları
11.inne allâhe: muhakkak ki Allah
12.lâ yehdî: hidayete erdirmez
13.el kavme: kavim
14.el fâsikîne: fasıklar
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah: “Münafıklar için mağfiret dilesen de dilemesen de birdir. Allah artık onlara asla mağfiret etmez ve fasıklar topluluğunu hidayete erdirmez.” buyuruyor.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.