Sure sec
MUNÂFİKÛN-1 Tefsiri

MUNÂFİKÛN Suresi 1. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUNÂFİKÛN-1 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Münafıklar sana geldikleri zaman: “Sen gerçekten Allah'ın Resûl'üsün; biz buna şahitlik ederiz.” diyorlar. Allah, Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in Allah'ın Resûl'ü olduğunu biliyor ve şahadet ediyor...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUNÂFİKÛN Suresi Âyet - 1 Tefsiri

 

إِذَا جَاءكَ الْمُنَافِقُونَ قَالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّهِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَاللَّهُ يَشْهَدُ إِنَّ الْمُنَافِقِينَ لَكَاذِبُونَ

İzâ câekel munâfikûne kâlû neşhedu inneke le resûlullâh(resûlullâhi), vallâhu ya’lemu inneke le resûluhu, vallâhu yeşhedu innel munâfikîne le kâzibûn(kâzibûne).

Münafıklar sana geldikleri zaman: “Biz şahadet ederiz. Muhakkak ki sen, gerçekten Allah’ın Resûl’üsün.” dediler. Ve Allah, muhakkak ki senin, gerçekten Kendisinin Resûl’ü olduğunu biliyor. Ve Allah şahadet eder ki, münafıklar gerçekten yalancıdırlar.

1.izâ: olduğu zaman
2.câe-ke: sana geldi
3.el munâfikûne: münafıklar, nifak çıkaranlar
4.kâlû: dediler
5.neşhedu: biz şahadet ederiz
6.inne-ke: muhakkak ki sen
7.le resûlu allâhi: elbette Allah'ın elçisi, resûlü
8.ve allâhu: ve Allah
9.ya'lemu: bilir
10.inne-ke: muhakkak ki sen
11.le resûlu-hu: elbette onun elçisi, kendisinin resûlü
12.ve allâhu: ve Allah
13.yeşhedu: şahitlik eder
14.inne: muhakkak
15.el munâfikîne: münafıklar, nifak çıkaranlar
16.le kâzibûne: yalan söyleyenler, yalancılar
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Münafıklar sana geldikleri zaman: “Sen gerçekten Allah'ın Resûl'üsün; biz buna şahitlik ederiz.” diyorlar. Allah, Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in Allah'ın Resûl'ü olduğunu biliyor ve şahadet ediyor ki münafıklar muhakkak surette yalancıdırlar.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.