Sure sec
MULK-29 Tefsiri

MULK Suresi 29. Ayet-i Kerime Tefsiri

MULK-29 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: De ki: “Allah Rahmân'dır. Biz âmenû olduk yani Allah'a ulaşmayı diledik ve Allah'a tevekkül ettik. Yani, Allah'ın ruhumuzu Kendisine ulaştıracağından emin olduk.” Allah'a ulaşmayı dilemeyenlerin d...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MULK Suresi Âyet - 29 Tefsiri

 

قُلْ هُوَ الرَّحْمَنُ آمَنَّا بِهِ وَعَلَيْهِ تَوَكَّلْنَا فَسَتَعْلَمُونَ مَنْ هُوَ فِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ

Kul huver rahmânu âmennâ bihî ve aleyhi tevekkelnâ, fe se ta’lemûne men huve fî dalâlin mubîn(mubînin).

De ki: “O, Rahmân’dır, O’na îmân ettik (âmenû olduk) ve O’na tevekkül ettik.” Artık açıkça dalâlette olan kimdir, yakında bileceksiniz.

1.kul: de
2.huve: o
3.er rahmânu: rahmân olan
4.âmennâ: biz îmân ettik
5.bi-hî: ona
6.ve aleyhi: ve ona
7.tevekkelnâ: biz tevekkül ettik
8.fe: o zaman, artık
9.se-ta'lemûne: yakında bileceksiniz
10.men: kim
11.huve: o
12.: içinde, de
13.dalâlin: dalâlet, sapıklık
14.mubînin: açık, açıkça, apaçık
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
De ki: “Allah Rahmân'dır. Biz âmenû olduk yani Allah'a ulaşmayı diledik ve Allah'a tevekkül ettik. Yani, Allah'ın ruhumuzu Kendisine ulaştıracağından emin olduk.” Allah'a ulaşmayı dilemeyenlerin dalâlette kaldığını yakında bileceksiniz.

13/RA'D-27: Ve yekûlullezîne keferû lev lâ unzile aleyhi âyetun min rabbihi, kul innallâhe yudillu men yeşâu ve yehdî ileyhi men enâb(enâbe).
Ve kâfirler: “Ona, Rabbinden bir âyet (mucize) indirilse olmaz mı?” derler. De ki: “Muhakkak ki Allah, dilediği kimseyi dalâlette bırakır ve O’na yönelen kimseyi Kendine ulaştırır (hidayete erdirir).”
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden MULK Suresi - 29 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.