Sure sec
MULK-19 Tefsiri

MULK Suresi 19. Ayet-i Kerime Tefsiri

MULK-19 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: “İnanmayanlar göklerde süzülen ve gruplar halinde uçan kuşları Allah'ın gökyüzünde uçurduğunu görmüyorlar mı? Allah herşeyi en iyi görendir.” buyruluyor. (E ve lem yerav ilât tayri fevkahum sâffât...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MULK Suresi Âyet - 19 Tefsiri

 

أَوَلَمْ يَرَوْا إِلَى الطَّيْرِ فَوْقَهُمْ صَافَّاتٍ وَيَقْبِضْنَ مَا يُمْسِكُهُنَّ إِلَّا الرَّحْمَنُ إِنَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ بَصِيرٌ

E ve lem yerav ilât tayri fevkahum sâffâtin ve yakbıdne, mâ yumsikuhunne illâr rahmân(rahmânu), innehu bi kulli şey’in basîr(basîrun).

Onlar, üstlerinde sıra sıra süzülerek kanat çırpan kuşları görmüyorlar mı? Onları Rahmân’dan başkası tutmuyor. Muhakkak ki O, herşeyi en iyi görendir.

1.e ve lem yerev ilâ: ve görmüyorlar mı (...a bakmıyorlar mı)
2.et tayri: kuşlar
3.fevka-hum: onların üstünde
4.sâffâtin: sıra sıra süzülenler
5.ve yakbıdne: ve açıp kapayan, kanat çırpan
6.mâ yumsiku-hunne: onları (havada) tutmaz (düşmekten alıkoymaz)
7.illâ er rahmânu: Rahmân'dan başkası
8.inne-hu: muhakkak ki o
9.bi kulli şey'in: herşeyi
10.basîrun: en iyi gören
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
“İnanmayanlar göklerde süzülen ve gruplar halinde uçan kuşları Allah'ın gökyüzünde uçurduğunu görmüyorlar mı? Allah herşeyi en iyi görendir.” buyruluyor.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden MULK Suresi - 19 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.