Sure sec
MUHAMMED-9 Tefsiri

MUHAMMED Suresi 9. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUHAMMED-9 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah Kur'ân'ı indirmiş ve onlar Kur'ân'ı kerih görmüşlerdir ve Allah'a ulaşmayı dilememişlerdir. Allah onların amellerini boşa çıkarmıştır. 18/KEHF-105: Ulâikellezîne keferû bi âyâti rabbihim ve ...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUHAMMED Suresi Âyet - 9 Tefsiri

 

ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَرِهُوا مَا أَنزَلَ اللَّهُ فَأَحْبَطَ أَعْمَالَهُمْ

Zâlike bi ennehum kerihû mâ enzelallâhu fe ahbeta a’mâlehum.

Bu, onların Allah’ın indirdiği şeyi kerih görmeleri sebebiyledir. Böylece (Allah) onların amellerini boşa çıkardı.

1.zâlike: işte bu
2.bi enne-hum: muhakkak ki onlar
3.kerihû: çirkin, kötü gördüler
4.: şeyi
5.enzelallâhu: Allah'ın indirdiği
6.fe ahbeta: o zaman boşa çıkardı
7.a'mâle-hum: onların amellerini
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah Kur'ân'ı indirmiş ve onlar Kur'ân'ı kerih görmüşlerdir ve Allah'a ulaşmayı dilememişlerdir. Allah onların amellerini boşa çıkarmıştır.

18/KEHF-105: Ulâikellezîne keferû bi âyâti rabbihim ve likâihî fe habitat a’mâluhum fe lâ nukîmu lehum yevmel kıyameti veznâ(veznen).
İşte onlar, Rab’lerinin âyetlerini ve O’na mülâki olmayı (ölmeden evvel ruhun Allah’a ulaşmasını) inkâr ettiler. Böylece onların amelleri heba oldu (boşa gitti). Artık onlar için kıyâmet günü mizan tutmayız.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.