Sure sec
MUHAMMED-32 Tefsiri

MUHAMMED Suresi 32. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUHAMMED-32 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: İnkâr edenler, Allah'ın yolundan men edenler, hidayet açıkça belli olduktan sonra resûle karşı koyanlar Allah'a muhakkak ki zarar veremezler. Allah onların amellerini boşa çıkarır. Amelleri sebebi...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUHAMMED Suresi Âyet - 32 Tefsiri

 

إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا وَصَدُّوا عَن سَبِيلِ اللَّهِ وَشَاقُّوا الرَّسُولَ مِن بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمُ الهُدَى لَن يَضُرُّوا اللَّهَ شَيْئًا وَسَيُحْبِطُ أَعْمَالَهُمْ

İnnellezîne keferû ve saddû an sebîlillâhi ve şâkkûr resûle min ba’di mâ tebeyyene lehumul hudâ len yedurrûllâhe şey’â(şey’en), ve seyuhbitu a’mâlehum.

Muhakkak ki inkâr edenler, Allah’ın yolundan men edenler ve onlara hidayet açıkça belli olduktan sonra resûle muhalefet edenler, onlar Allah’a hiçbir şeyle asla zarar veremezler. Ve (Allah) onların amellerini heba edecek.

1.inne ellezîne: muhakkak ki onlar
2.keferû: inkâr ettiler, kâfir oldular
3.ve saddû: ve engellediler, men ettiler
4.an sebîli allâhi: Allah'ın yolundan
5.ve şâkkû: ve ayrılık yaptılar, muhalefet ettiler
6.er resûle: resûl
7.min ba'di: den sonra
8.mâ tebeyyene: açıkça belli olan şey
9.lehum: onlara
10.el hudâ: hidayet
11.len yedurrû allâhe: Allah'a zarar veremezler
12.sey'en: bir şey
13.ve se-yuhbitu: ve heba edecek, boşa çıkaracak
14.a'mâle-hum: onların amelleri
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
İnkâr edenler, Allah'ın yolundan men edenler, hidayet açıkça belli olduktan sonra resûle karşı koyanlar Allah'a muhakkak ki zarar veremezler. Allah onların amellerini boşa çıkarır. Amelleri sebebiyle kazandıkları dereceler sıfırlanır.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.