Sure sec
MUHAMMED-30 Tefsiri

MUHAMMED Suresi 30. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUHAMMED-30 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah münafıkları Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'e göstermeyi dilememiş. Gösterseydi Peygamber Efendimiz onları tanıyacaktı. Ayrıca sözleriyle ima ettikleri şeylerden de tanıyacaktı. All...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUHAMMED Suresi Âyet - 30 Tefsiri

 

وَلَوْ نَشَاء لَأَرَيْنَاكَهُمْ فَلَعَرَفْتَهُم بِسِيمَاهُمْ وَلَتَعْرِفَنَّهُمْ فِي لَحْنِ الْقَوْلِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ أَعْمَالَكُمْ

Ve lev neşâu le eraynâkehum fe le araftehum bi sîmâhum ve le ta’rifennehum fî lahnil kavli, vallahu ya’lemu a’mâlekum.

Ve eğer biz dileseydik, onları sana mutlaka gösterirdik. O zaman sen onları simalarından muhakkak tanırdın. Ve sen onları mutlaka sözlerinin imasından da tanırsın. Ve Allah sizin amellerinizi bilir.

1.ve lev: ve eğer
2.neşâu: dileriz
3.le: elbette, mutlaka
4.ereynâ-ke-hum: onları sana gösterdik
5.fe: böylece, o zaman
6.le: elbette, mutlaka
7.arefte-hum: onları tanıdın
8.bi sîmâ-hum: simalarıyla, simalarından
9.ve le ta'rifenne-hum: ve onları mutlaka tanırsın
10.fî lahni el kavli: sözlerdeki gizli mânâ, ima
11.vallâhu: ve Allah
12.ya'lemu: bilir
13.a'mâle-kum: sizin amelleriniz
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah münafıkları Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'e göstermeyi dilememiş. Gösterseydi Peygamber Efendimiz onları tanıyacaktı. Ayrıca sözleriyle ima ettikleri şeylerden de tanıyacaktı. Allah muhakkak ki herkesin amellerini bilir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.