Sure sec
MUHAMMED-26 Tefsiri

MUHAMMED Suresi 26. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUHAMMED-26 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Uzun ve kötü emellerin sahiplerine Allah'ın düşmanlarının söyledikleri şey şudur: “Size bazı işlerde itaat edeceğiz.” Onlar ki Allah'ın indirdiklerini kerih görenlerdir. Ayrıca, Allah onların sırl...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUHAMMED Suresi Âyet - 26 Tefsiri

 

ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا لِلَّذِينَ كَرِهُوا مَا نَزَّلَ اللَّهُ سَنُطِيعُكُمْ فِي بَعْضِ الْأَمْرِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ إِسْرَارَهُمْ

Zâlike bi ennehum kâlû lillezîne kerihû mâ nezzelallâhu se nutîukum fî ba’dil emri, vallâhu ya’lemu isrârahum.

İşte bu (düşmanların), Allah’ın indirdiği şeyi kerih görenlere: “Size bazı işlerde itaat edeceğiz.” demeleri sebebiyledir. Ve Allah, onların sırlarını bilir.

1.zâlike: işte bu
2.bi enne-hum: onların ... olmaları sebebiyle
3.kâlû: dediler
4.lillezîne: onlara
5.kerihû: kerih, çirkin gördüler
6.: şey
7.nezzele allâhu: Allah'ın indirdiği
8.se-nutîu-kum: biz size itaat edeceğiz
9.: içinde, de
10.ba'di el emri: bazı işler
11.vallâhu: ve Allah
12.ya'lemu: bilir
13.isrâre-hum: onların sırları, gizledikleri
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Uzun ve kötü emellerin sahiplerine Allah'ın düşmanlarının söyledikleri şey şudur: “Size bazı işlerde itaat edeceğiz.” Onlar ki Allah'ın indirdiklerini kerih görenlerdir. Ayrıca, Allah onların sırlarını bilir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.