Sure sec
MUHAMMED-25 Tefsiri

MUHAMMED Suresi 25. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUHAMMED-25 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Hidayetin Allah'a hayatta iken ruhu ulaştırmak olduğu açık bir şekilde beyan edildikten sonra, Allah'a ulaşmayı dilemeyenler Allah'a arkalarını dönenler olarak ifade buyruluyor. Onları şeytan küfr...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUHAMMED Suresi Âyet - 25 Tefsiri

 

إِنَّ الَّذِينَ ارْتَدُّوا عَلَى أَدْبَارِهِم مِّن بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمُ الْهُدَى الشَّيْطَانُ سَوَّلَ لَهُمْ وَأَمْلَى لَهُمْ

İnnellezînerteddû alâ edbârihim min ba’di mâ tebeyyene lehumul hudâş şeytânu sevvele lehum ve emlâ lehum.

Muhakkak ki kendilerine hidayet tebeyyün ettikten (açıkça belli olduktan) sonra arkalarına geri dönenleri şeytan (küfre) ulaştırdı. Ve onları (kötü) emellere yöneltti.

1.inne: muhakkak
2.ellezîne: onlar
3.erteddû: (eski hallerine) döndüler
4.alâ edbâri-him: arkalarına
5.min ba'di: sonra
6.mâ tebeyyene: beyan olan, açıklanan, açıkça belli olan
7.lehum: onlara
8.el hudâ: hidayet
9.eş şeytânu: şeytan
10.sevvele: sürükledi, ulaştırdı
11.lehum: onları
12.ve emlâ: ve uzun (kötü) emellere yöneltti
13.lehum: onları
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Hidayetin Allah'a hayatta iken ruhu ulaştırmak olduğu açık bir şekilde beyan edildikten sonra, Allah'a ulaşmayı dilemeyenler Allah'a arkalarını dönenler olarak ifade buyruluyor. Onları şeytan küfre ulaştırıyor ve uzun, kötü emellere yöneltiyor.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.