Sure sec
MUCÂDELE-1 Tefsiri

MUCÂDELE Suresi 1. Ayet-i Kerime Tefsiri

MUCÂDELE-1 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah muhakkak ki herkesin konuşmasını işitir. Kocası konusunda şikâyette bulunan kadının da sözlerini işiten Allah, en iyi işiten ve en iyi görendir. (Kad semiallâhu kavlelletî tucâdiluke fî zevc...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MUCÂDELE Suresi Âyet - 1 Tefsiri

 

قَدْ سَمِعَ اللَّهُ قَوْلَ الَّتِي تُجَادِلُكَ فِي زَوْجِهَا وَتَشْتَكِي إِلَى اللَّهِ وَاللَّهُ يَسْمَعُ تَحَاوُرَكُمَا إِنَّ اللَّهَ سَمِيعٌ بَصِيرٌ

Kad semiallâhu kavlelletî tucâdiluke fî zevcihâ ve teştekî ilâllâhi, vallâhu yesmeu tehâvurakumâ, innallâhe semîun basîrun.

Allah, kocası hakkında seninle tartışan ve Allah’a şikâyet edenin (kadının) sözünü işitmişti. Ve Allah, sizin konuşmalarınızı işitir. Muhakkak ki Allah; en iyi işitendir, en iyi görendir.

1.kad: olmuştu
2.semia: işitti
3.allâhu: Allah
4.kavle elletî: o söz ki
5.tucâdilu-ke: seninle mücâdele eden tartışan
6.: konusunda, hakkında
7.zevci-hâ: onun eşi, kocası
8.ve teştekî: ve şikâyet eden
9.ilâ allâhi: Allah'a
10.ve allâhu: ve Allah
11.yesmeu: işitir
12.tehâvure-kumâ: siz ikinizin karşılıklı konuşması
13.inne allâhe: muhakkak ki Allah
14.semîun: en iyi işitendir
15.basîrun: en iyi görendir
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah muhakkak ki herkesin konuşmasını işitir. Kocası konusunda şikâyette bulunan kadının da sözlerini işiten Allah, en iyi işiten ve en iyi görendir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.