Sure sec
MEÂRİC-7 Tefsiri

MEÂRİC Suresi 7. Ayet-i Kerime Tefsiri

MEÂRİC-7 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah buyuruyor ki: “Biz onu yakın olarak görüyoruz.” Allah'a göre zaman o kadar farklı ki Allah kıyâmet gününü yakın olarak görüyor. Kur'ân-ı Kerim indirildiği devrede, Allah bugün dahi yani 1400...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MEÂRİC Suresi Âyet - 7 Tefsiri

 

وَنَرَاهُ قَرِيبًا

Ve nerâhu karîbâ(karîben).

Ve Biz, onu yakın olarak görüyoruz.

1.ve nerâ-hu: ve biz onu görüyoruz
2.karîben: yakın
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah buyuruyor ki: “Biz onu yakın olarak görüyoruz.” Allah'a göre zaman o kadar farklı ki Allah kıyâmet gününü yakın olarak görüyor. Kur'ân-ı Kerim indirildiği devrede, Allah bugün dahi yani 1400 yıl sonra dahi henüz vücut bulmamış olayları hep geçmiş zaman olarak kullanıyor. Zamanı sıfırlayabilen sonsuz hızı sebebiyle Allah, Kendisine göre çoktan kopmuş olan kıyâmeti ve cehennemliklerin cehennem azabını yakın olarak gördüğünü söylüyor.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.