Sure sec
MEÂRİC-34 Tefsiri

MEÂRİC Suresi 34. Ayet-i Kerime Tefsiri

MEÂRİC-34 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Onlar namazlarını muhafaza eden, bütün namazları zamanında kılanlardır. Onlar sünnetleri de farzları da kılanlardır. Onlar 5 vakit namazın dışında, kuşluk sünneti ve teheccüd sünneti de kılanlardı...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MEÂRİC Suresi Âyet - 34 Tefsiri

 

وَالَّذِينَ هُمْ عَلَى صَلَاتِهِمْ يُحَافِظُونَ

Vellezîne hum alâ salâtihim yuhâfizûn(yuhâfizûne).

Ve onlar, namazlarını muhafaza edenlerdir (devamlı kılanlardır).

1.ve ellezîne: ve onlar, olanlar
2.hum: onlar
3.alâ: ...e
4.salâti-him: onların namazları
5.yuhâfizûne: muhafaza ederler
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Onlar namazlarını muhafaza eden, bütün namazları zamanında kılanlardır. Onlar sünnetleri de farzları da kılanlardır. Onlar 5 vakit namazın dışında, kuşluk sünneti ve teheccüd sünneti de kılanlardır. Namazların muhafaza edilmesi Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimiz zamanındaki farz ve sünnetleri kılmakla mümkündür. Onlar 5 vakit değil, kuşluk sünneti ve teheccüd sünneti ile birlikte 7 vakit namaz kılanlardır. Sünnet-i seniyyeye Uluslararası Mihr Vakfı'nın (International Mihr Foundation) bütün mensupları aynen riayet ederek 7 vakit namaz kılarlar.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.