Sure sec
MEÂRİC-32 Tefsiri

MEÂRİC Suresi 32. Ayet-i Kerime Tefsiri

MEÂRİC-32 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Cennete gireceklerin, emanetlerine ve ahdlerine riayet edenler olduğu açıklanıyor. Emaneti sahibine iade edenler ve ahd verdikleri zaman ahdlerini mutlaka yerine getirenlerden bahsolunuyor. Ruh bi...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MEÂRİC Suresi Âyet - 32 Tefsiri

 

وَالَّذِينَ هُمْ لِأَمَانَاتِهِمْ وَعَهْدِهِمْ رَاعُونَ

Vellezîne hum li emânâtihim ve ahdihim râûn(râûne).

Ve onlar emanetlerine ve ahdlerine riayet edenlerdir.

1.ve ellezîne: ve onlar
2.hum: onlar
3.li: için, ...e
4.emânâti-him: emanetleri
5.ve ahdi-him: ve ahdleri
6.râûne: riayet edenler
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Cennete gireceklerin, emanetlerine ve ahdlerine riayet edenler olduğu açıklanıyor. Emaneti sahibine iade edenler ve ahd verdikleri zaman ahdlerini mutlaka yerine getirenlerden bahsolunuyor. Ruh bir emanettir. Bu emaneti, sahibi olan Allah'a ulaştırmayı dileyenler cennetliktir. Fizik vücudumuzu Allah'a teslim etmek ahdimizdir. Ahdini yerine getiren kişi 4. kat cennete ehil olur.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.