Sure sec
MEÂRİC-28 Tefsiri

MEÂRİC Suresi 28. Ayet-i Kerime Tefsiri

MEÂRİC-28 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Onların Rab'lerinin azabından emin olunamaz. Çünkü Allah bu âyetlerde (22-28. âyetler) Allah'a ulaşmayı dilemekten bahsetmemiştir. Yukarıdaki vasıfların sahibi olanlar hayatta iken ruhlarını Allah...
share on facebook  tweet  share on google  print  

MEÂRİC Suresi Âyet - 28 Tefsiri

 

إِنَّ عَذَابَ رَبِّهِمْ غَيْرُ مَأْمُونٍ

İnne azâbe rabbihim gayru me’mûn(me’mûnin).

Muhakkak ki onların Rabbinin azabı, gayri memundur (ondan emin olunamaz).

1.inne: muhakkak ki
2.azâbe: azap
3.rabbi-him: Rab'leri
4.gayru: hariç, olunmaz
5.me'mûnin: emin olunan
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Onların Rab'lerinin azabından emin olunamaz. Çünkü Allah bu âyetlerde (22-28. âyetler) Allah'a ulaşmayı dilemekten bahsetmemiştir. Yukarıdaki vasıfların sahibi olanlar hayatta iken ruhlarını Allah'a ulaştırmayı dilememişlerse cennete giremezler.

10/YÛNUS-7: İnnellezîne lâ yercûne likâenâ ve radû bil hayâtid dunyâ vatmeennû bihâ vellezîne hum an âyâtinâ gâfilûn(gâfilûne).
Muhakkak ki onlar, Bize ulaşmayı (hayatta iken ruhlarını Allah’a ulaştırmayı) dilemezler. Dünya hayatından razı olmuşlardır ve onunla doyuma ulaşmışlardır ve onlar âyetlerimizden gâfil olanlardır.
10/YÛNUS-8: Ulâike me'vâhumun nâru bimâ kânû yeksibûn(yeksibûne).
İşte onların kazandıkları (dereceler) gereğince varacakları yer ateştir (cehennemdir).
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.