Sure sec
LOKMÂN-25 Tefsiri

LOKMÂN Suresi 25. Ayet-i Kerime Tefsiri

LOKMÂN-25 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Hamd, Allah'ındır, Allah içindir. “El hamdu lillâhi” deyince “Hamd Allah içindir, hamd Allah'ındır.” olur. Ama dînlerini unutan insanlar bunu bilmezler. (Ve le in seeltehum men halakas semâvâti ve...
share on facebook  tweet  share on google  print  

LOKMÂN Suresi Âyet - 25 Tefsiri

 

وَلَئِن سَأَلْتَهُم مَّنْ خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ لَيَقُولُنَّ اللَّهُ قُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ بَلْ أَكْثَرُهُمْ لَا يَعْلَمُونَ

Ve le in seeltehum men halakas semâvâti vel arda le yekûlunnallâhu, kulil hamdulillâhi, bel ekseruhum lâ ya’lemûn(ya’lemûne).

Ve eğer onlara: "Gökleri ve yeri kim yarattı?" diye sorarsan, mutlaka "Allah" derler. "Hamd Allah’a aittir." de. Hayır, onların çoğu bilmezler.

1.ve le in: ve eğer gerçekten
2.seelte-hum: onlara sordun
3.men: kim
4.halaka: yarattı
5.es semâvâti: semalar, gökler
6.ve el arda: ve arz, yeryüzü, yer
7.le: elbette, mutlaka
8.yekûlunnellâhu: "Allah" derler
9.kuli: de, söyle
10.el hamdu: hamd
11.lillâhi (li allâhi): Allah'a ait
12.bel: hayır
13.ekseru-hum: onların çoğu
14.lâ ya'lemûne: bilmiyorlar, bilmezler
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Hamd, Allah'ındır, Allah içindir. “El hamdu lillâhi” deyince “Hamd Allah içindir, hamd Allah'ındır.” olur. Ama dînlerini unutan insanlar bunu bilmezler.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden LOKMÂN Suresi - 25 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.