Sure sec
LOKMÂN-23 Tefsiri

LOKMÂN Suresi 23. Ayet-i Kerime Tefsiri

LOKMÂN-23 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: “Haber vereceğiz, onlara göstereceğiz ve onlara yaptıklarının bedelini mutlaka ödeteceğiz.” Mahkeme-i Kübra'ya kimsenin itiraz etmesi mümkün değildir. Çünkü herkes kendi fiillerini, o sıradaki düş...
share on facebook  tweet  share on google  print  

LOKMÂN Suresi Âyet - 23 Tefsiri

 

وَمَن كَفَرَ فَلَا يَحْزُنكَ كُفْرُهُ إِلَيْنَا مَرْجِعُهُمْ فَنُنَبِّئُهُم بِمَا عَمِلُوا إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ

Ve men kefere fe lâ yahzunke kufruhu, ileynâ merciuhum fe nunebbiuhum bi mâ amilû, innallâhe alîmun bi zâtis sudûr(sudûri).

Ve kim inkâr ederse, onun küfrü seni mahzun etmesin (üzmesin)! Onların dönüşü, Bize’dir. Böylece yaptıkları şeyleri (amelleri) onlara haber vereceğiz. Muhakkak ki Allah, sinelerde olanı en iyi bilendir.

1.ve men: ve kim
2.kefere: inkâr etti
3.fe: o zaman
4.lâ yahzun-ke: seni mahzun etmesin
5.kufru-hu: onun küfrü
6.ileynâ: bize
7.merciu-hum: onların dönüşü
8.fe: böylece
9.nunebbiu-hum: onlara haber vereceğiz
10.bi mâ: şey(ler)i
11.amilû: yaptılar
12.innallâhe (inne allâhe): muhakkak Allah
13.alîmun: en iyi bilen
14.bi zâti es sudûri: sinelerde olanı
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
“Haber vereceğiz, onlara göstereceğiz ve onlara yaptıklarının bedelini mutlaka ödeteceğiz.” Mahkeme-i Kübra'ya kimsenin itiraz etmesi mümkün değildir. Çünkü herkes kendi fiillerini, o sıradaki düşüncelerinin de filmini görecektir. Hangi düşüncenin tesiri altında hangi fiili işlediği ve o fiildeki kasıt unsurunun hangi miktarda olduğu %100 bellidir. Ve en ufak bir hata olmaksızın mizan %100 doğru bir standartta kişinin günahlarını ve sevaplarını en net olarak devreye koyar. Kıyâmet günü mizanınız olacak. O mizana dikkatle bakın!
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden LOKMÂN Suresi - 23 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.