Sure sec
KAF-8 Tefsiri

KAF Suresi 8. Ayet-i Kerime Tefsiri

KAF-8 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Basiret kalp gözünün açılmasıdır. Daimî zikrin sahiplerine Allah'ın mutlaka sağladığı bir ni'mettir. Kim yolunda sebat eder daimî zikre ulaşırsa bu sonuç mutlaka Allah tarafından gerçekleştirilir....
share on facebook  tweet  share on google  print  

KAF Suresi Âyet - 8 Tefsiri

 

تَبْصِرَةً وَذِكْرَى لِكُلِّ عَبْدٍ مُّنِيبٍ

Tebsıraten ve zikrâ li kulli abdin munîbin.

Münib olan (Allah’a yönelen: Allah’a ulaşmayı dileyen) bütün kullarına basiret olsun (onların kalp gözleri açılsın) ve (çok) zikretsinler (daimî zikre ulaşsınlar) diye.

1.tebsıraten: basiret, hikmetle bakan kalp gözü
2.ve zikrâ: ve zikir
3.li kulli abdin: bütün kullar için
4.munîbin: Allah'a dönmüş olan, Allah'a yönelen, Allah'a ulaşmayı dileyen
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Basiret kalp gözünün açılmasıdır. Daimî zikrin sahiplerine Allah'ın mutlaka sağladığı bir ni'mettir. Kim yolunda sebat eder daimî zikre ulaşırsa bu sonuç mutlaka Allah tarafından gerçekleştirilir.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden KAF Suresi - 8 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.