Sure sec
KAF-20 Tefsiri

KAF Suresi 20. Ayet-i Kerime Tefsiri

KAF-20 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Sur'a üflenmesi kıyâmetin ilk habercisidir. Vaîd şerre niyet eden kişinin bu şerrin cezasını belirterek ikaz edilmesidir. Kur'ân boyunca şerrler ve cezaları belirtildiği cihetle, kıyâmet gününde b...
share on facebook  tweet  share on google  print  

KAF Suresi Âyet - 20 Tefsiri

 

وَنُفِخَ فِي الصُّورِ ذَلِكَ يَوْمُ الْوَعِيدِ

Ve nufiha fîs sûr(sûri), zâlike yevmul vaîdi.

Ve sur’a üflendi. İşte bu vaîd (ikaz) günüdür.

1.ve nufiha: ve üflendi
2.fî es sûri: sur'a
3.zâlike: işte bu
4.yevmu: gün
5.el vaîdi: tehdit, ikaz
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Sur'a üflenmesi kıyâmetin ilk habercisidir. Vaîd şerre niyet eden kişinin bu şerrin cezasını belirterek ikaz edilmesidir. Kur'ân boyunca şerrler ve cezaları belirtildiği cihetle, kıyâmet gününde bu cezaların başlayacağına işaret buyrulmaktadır.

Vaad hayır için, vaîd şer için kullanılır. Başka bir deyişle güzel şey, mükâfat vaadedilir. Fakat kötü bir son, cehennem için yapılan ikaz vaîddir.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden KAF Suresi - 20 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.