Sure sec
HADÎD-7 Tefsiri

HADÎD Suresi 7. Ayet-i Kerime Tefsiri

HADÎD-7 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: “Allah'a ve O'nun Resûl'üne îmân edin.” buyrulmaktadır. Allah'ın verdiklerinden ihtiyaç sahiplerine infâk etmek diğer taraftan da fizik vücudun zikir yaparak Allah'ın katından gelen rahmet, fazl v...
share on facebook  tweet  share on google  print  

HADÎD Suresi Âyet - 7 Tefsiri

 

آمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَأَنفِقُوا مِمَّا جَعَلَكُم مُّسْتَخْلَفِينَ فِيهِ فَالَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَأَنفَقُوا لَهُمْ أَجْرٌ كَبِيرٌ

Âminû billâhi ve resûlihî ve enfikû mimmâ cealekum mustahlefîne fîhi, fellezîne âmenû minkum ve enfekû lehum ecrun kebîr(kebîrun).

Allah’a ve O’nun Resûlü'ne îmân edin. Ve sizi vekil kıldığı şeylerden infâk edin. Böylece sizden âmenû olup infâk edenler için büyük ecir vardır.

1.âminû: îmân edin
2.bi allâhi: Allah'a
3.ve resûli-hi: ve onun resûlüne
4.ve enfikû: ve infâk edin
5.mim-mâ (min-mâ): o şeyden
6.ceale-kum: sizi kıldı
7.mustahlefîne: halefler, vekil kılınanlar
8.fî-hi: onda, onun hakkında, o konuda
9.fe: artık, böylece
10.ellezîne: onlar
11.âmenû: îmân ettiler, Allah'a ulaşmayı dilediler
12.min-kum: sizden
13.ve enfekû: ve infâk ettiler
14.lehum: onlar için vardır
15.ecrun: ecir, mükâfat
16.kebîrun: büyük
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
“Allah'a ve O'nun Resûl'üne îmân edin.” buyrulmaktadır. Allah'ın verdiklerinden ihtiyaç sahiplerine infâk etmek diğer taraftan da fizik vücudun zikir yaparak Allah'ın katından gelen rahmet, fazl ve salâvât nurlarıyla nefsi infâk etmesi sonunda kişi daimî zikre ulaşıp muhlis olursa ecrun kebirin sahibi olur.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden HADÎD Suresi - 7 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.