Sure sec
FETİH-1 Tefsiri

FETİH Suresi 1. Ayet-i Kerime Tefsiri

FETİH-1 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in 7 gök katını fethetmesini nasip kılmıştır. 7. gök katının 7 âlemini de fethetmiş. Allah'ın huzuruna yükselip, emirleri alıp miracı tamamlamak üze...
share on facebook  tweet  share on google  print  

FETİH Suresi Âyet - 1 Tefsiri

 

إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُّبِينًا

İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ(mubînen).

Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik.

1.innâ: muhakkak
2.fetahnâ: biz fetih açtık, fetih verdik
3.leke: sana, senin için
4.fethan: fetih
5.mubînen: apaçık
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in 7 gök katını fethetmesini nasip kılmıştır. 7. gök katının 7 âlemini de fethetmiş. Allah'ın huzuruna yükselip, emirleri alıp miracı tamamlamak üzere dünyamıza geri dönmüştür. Hz. İdris ve Hz. İsa da oraya yükselebilmişler ama geri dönmelerine müsaade edilmemiştir.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden FETİH Suresi - 1 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.