Sure sec
FECR-5 Tefsiri

FECR Suresi 5. Ayet-i Kerime Tefsiri

FECR-5 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah'ın evvelki 3 âyette “Fecr vaktine, 10 geceye, çift olana ve tek olana ve geçip gideceği zaman geceye andolsun.” buyurması, akıl sahiplerinin bunları bir yemin olarak değerlendirmesi gerektiğ...
share on facebook  tweet  share on google  print  

FECR Suresi Âyet - 5 Tefsiri

 

هَلْ فِي ذَلِكَ قَسَمٌ لِّذِي حِجْرٍ

Hel fî zâlike kasemun li zî hicr(hicrin).

Bunlarda akıl sahipleri için bir kasem yok mu?

1.hel: var mı (yok mu)
2.fî zâlike: bunda
3.kasemun: kasem, yemin
4.li: için
5.: sahip
6.hicrin: akıl
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah'ın evvelki 3 âyette “Fecr vaktine, 10 geceye, çift olana ve tek olana ve geçip gideceği zaman geceye andolsun.” buyurması, akıl sahiplerinin bunları bir yemin olarak değerlendirmesi gerektiğini ve bu yemin yerine getirilerek mutlaka bu vakitlerde Allah'a yaklaşmak için ibadet edilmesi gerektiğini açıklamaktadır.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden FECR Suresi - 5 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.