Sure sec
FÂTIR-6 Tefsiri

FÂTIR Suresi 6. Ayet-i Kerime Tefsiri

FÂTIR-6 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Şeytan, kiminle dost görünürse görünsün;aslında dost değildir; sadece cehenneme çağıran bir özelliğin sahibidir. Şeytan insanları sadece cehenneme ulaştırabilmek için etrafına toplar. Şeytan etraf...
share on facebook  tweet  share on google  print  

FÂTIR Suresi Âyet - 6 Tefsiri

 

إِنَّ الشَّيْطَانَ لَكُمْ عَدُوٌّ فَاتَّخِذُوهُ عَدُوًّا إِنَّمَا يَدْعُو حِزْبَهُ لِيَكُونُوا مِنْ أَصْحَابِ السَّعِيرِ

İnneş şeytâne lekum aduvvun fettehızûhu aduvvâ(aduvven), innemâ yed’û hızbehu li yekûnû min ashâbis saîr(saîri).

Muhakkak ki şeytan, sizin düşmanınızdır. Öyleyse onu düşman edinin. O, kendi hizbini (taraftarlarını) sadece alevli ateş (cehennem) ehlinden olmaları için çağırır.

1.inne: muhakkak
2.eş şeytâne: şeytan
3.lekum: sizin için
4.aduvvun: düşman
5.fe: artık, öyleyse
6.ittehızû-hu: onu edinin
7.aduvven: düşman
8.innemâ: ancak, sadece
9.yed'û: davet eder, çağırır
10.hızbehu: hizib, grup, taraftar
11.li: için
12.yekûnû: olur
13.min ashâbi: ehlinden, halkından
14.es seîri: alevli ateş, cehennem
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Şeytan, kiminle dost görünürse görünsün;aslında dost değildir; sadece cehenneme çağıran bir özelliğin sahibidir. Şeytan insanları sadece cehenneme ulaştırabilmek için etrafına toplar. Şeytan etrafına topladığı insanlara zülmanî ilimler öğretiyorsa, bu öğretimin arkasında şeytanın bir tek hedefi vardır;o da kendisiyle beraber onları da cehenneme ulaştırmaktır.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden FÂTIR Suresi - 6 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.