Sure sec
FÂTIR-29 Tefsiri

FÂTIR Suresi 29. Ayet-i Kerime Tefsiri

FÂTIR-29 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah'ın kitabını okuyan ve hayatlarına uygulayanlar, namaz kılanlar, infâk edenler yani zikir yaparak nefslerinin kalbini nurlandıranlar ve onlardan daimî zikre ulaşanlar asla kesilmeyecek bir ka...
share on facebook  tweet  share on google  print  

FÂTIR Suresi Âyet - 29 Tefsiri

 

إِنَّ الَّذِينَ يَتْلُونَ كِتَابَ اللَّهِ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَنفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِيَةً يَرْجُونَ تِجَارَةً لَّن تَبُورَ

İnnellezîne yetlûne kitâballâhi ve ekâmûs salâte ve enfekû mimmâ razaknâhum sirran ve alâniyeten yercûne ticâraten len tebûr(tebûre).

Muhakkak ki Allah’ın Kitabı’nı okuyanlar, namazı ikame edenler, onları rızıklandırdığımız şeylerden gizli ve açık infâk edenler, asla kesilmeyecek (devam edecek) bir ticaret (kazanç) ümit ederler.

1.Inne: muhakkak
2.ellezîne: o kimseler, onlar
3.yetlûne: okuyorlar, okurlar
4.kitâbe allâhi: Allah'ın kitabı
5.ve ekâmû es salâte: ve namazı ikame ettiler
6.ve enfekû: ve infâk ettiler
7.mimmâ (min mâ): şeylerden
8.rezaknâ-hum: onları rızıklandırdık
9.sirren: sır, gizli olarak
10.ve alâniyeten: ve alenî, açık olarak
11.yercûne: ümit ederler, umarlar
12.ticâreten: ticaret, kazanç
13.len tebûre: asla kesilmeyecek olan, devam edecek olan
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah'ın kitabını okuyan ve hayatlarına uygulayanlar, namaz kılanlar, infâk edenler yani zikir yaparak nefslerinin kalbini nurlandıranlar ve onlardan daimî zikre ulaşanlar asla kesilmeyecek bir kazanç sahibi olurlar.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden FÂTIR Suresi - 29 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.