Sure sec
FÂTIR-25 Tefsiri

FÂTIR Suresi 25. Ayet-i Kerime Tefsiri

FÂTIR-25 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Bütün kavimlerdeki Resûlleri de vaktiyle önce mutlaka yalanlanmışlardı. Onların Resûllerinin onlara beyyineler (açık deliller) ve Zebur (sayfalar) ve nurlandırıcı kitap getirdikleri ifade buyruluy...
share on facebook  tweet  share on google  print  

FÂTIR Suresi Âyet - 25 Tefsiri

 

وَإِن يُكَذِّبُوكَ فَقَدْ كَذَّبَ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ جَاءتْهُمْ رُسُلُهُم بِالْبَيِّنَاتِ وَبِالزُّبُرِ وَبِالْكِتَابِ الْمُنِيرِ

Ve in yukezzibûke fe kad kezzebellezîne min kablihim, câethum rusuluhum bil beyyinâti ve biz zuburi ve bil kitâbil munîr(munîri).

Ve eğer seni tekzip ediyorlarsa (yalanlıyorlarsa), o taktirde (bil ki) onlardan öncekiler de (resûllerini) yalanlamışlardı. Onların resûlleri, onlara beyyineler (mucizeler, açık deliller) ve zuburi (sayfalar) ve nurlandırıcı kitap getirdiler.

1.ve in: ve eğer
2.yukezzibû-ke: seni yalanlıyorlar
3.fe: artık, oysa
4.kad: olmuştu
5.kezzebe: yalanladı
6.ellezîne: onlar, o kimseler
7.min kabli-him: onlardan önce
8.câet-hum ... (bi): onlara getirdiler
9.rusulu-hum: onların resûlleri
10.bi el beyyinâti: apaçık delilleri, beyyineleri
11.ve bi ez zuburi: ve zeburu, sayfaları
12.ve bi: ve ile, ... ı
13.el kitâbi: kitap
14.el munîri: nurlandırıcı
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Bütün kavimlerdeki Resûlleri de vaktiyle önce mutlaka yalanlanmışlardı. Onların Resûllerinin onlara beyyineler (açık deliller) ve Zebur (sayfalar) ve nurlandırıcı kitap getirdikleri ifade buyruluyor. Yalanlanmayan, inkâr edilmeyen Resûl olmamıştır.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden FÂTIR Suresi - 25 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.