Sure sec
FÂTIR-20 Tefsiri

FÂTIR Suresi 20. Ayet-i Kerime Tefsiri

FÂTIR-20 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Görmeyen bir insan için her taraf devamlı karanlıktır. Zulmetle (karanlık), nur (aydınlık) eşit olmaz. "Eşit olmaz" ifadesi âyet-i kerimede mevcut değil ama bir evvelki âyete dayalı olarak böyle i...
share on facebook  tweet  share on google  print  

FÂTIR Suresi Âyet - 20 Tefsiri

 

وَلَا الظُّلُمَاتُ وَلَا النُّورُ

Ve lâz zulumâtu ve lân nûr(nûru).

Ve zulmet (karanlık) ve nur (aydınlık) da (eşit olmaz).

1.ve lâ: ve değil, olmaz
2.ez zulumâtu: karanlıklar
3.ve lâ: ve değil, olmaz
4.en nûru: ve nur, aydınlıklar
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Görmeyen bir insan için her taraf devamlı karanlıktır. Zulmetle (karanlık), nur (aydınlık) eşit olmaz. "Eşit olmaz" ifadesi âyet-i kerimede mevcut değil ama bir evvelki âyete dayalı olarak böyle ifade etmek gerekiyor. Ve Allahû Tealâ'nın Allah'a ulaşmayı dileyenle dilemeyen arasındaki mukayeseleri devam ediyor.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden FÂTIR Suresi - 20 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.