Sure sec
CUMA-6 Tefsiri

CUMA Suresi 6. Ayet-i Kerime Tefsiri

CUMA-6 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: De ki: “Ey yahudiler! Eğer siz yalnız kendinizi Allah'ın dostu zannediyorsanız, diğerleri Allah'ın dostu değilse ve siz doğru söyleyenlerseniz ölümü temenni edin. Allah'tan sizi öldürmesini isteyi...
share on facebook  tweet  share on google  print  

CUMA Suresi Âyet - 6 Tefsiri

 

قُلْ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ هَادُوا إِن زَعَمْتُمْ أَنَّكُمْ أَوْلِيَاء لِلَّهِ مِن دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُا الْمَوْتَ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ

Kul yâ eyyuhâllezîne hâdû in zeamtum ennekum evliyâu lillâhi min dûnin nâsi fe temennevûl mevte in kuntum sâdikîn(sâdikîne).

De ki: “Ey yahudiler! Eğer siz, insanlardan ayrı olarak, (yalnız) kendinizin Allah’ın dostu olduğunuzu zannettiyseniz, şâyet siz doğru söyleyen kimseler iseniz, ölümü temenni edin.”

1.kul: de, söyle
2.yâ eyyuhâ: ey
3.ellezîne hâdû: yahudi olanlar, yahudiler
4.in: eğer, şâyet
5.zeamtum: siz zannettiniz
6.enne-kum: sizin olduğunuzu
7.evliyâu: evliyalar, dostlar
8.li allâhi: Allah'ın
9.min dûni: başka, ayrı olarak
10.en nâsi: insanlar
11.fe: öyleyse, o halde
12.temennevû: temenni edin
13.el mevte: ölüm
14.in: eğer, şâyet
15.kuntum: siz iseniz
16.sâdikîne: sadıklar, doğru söyleyen kimseler
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
De ki: “Ey yahudiler! Eğer siz yalnız kendinizi Allah'ın dostu zannediyorsanız, diğerleri Allah'ın dostu değilse ve siz doğru söyleyenlerseniz ölümü temenni edin. Allah'tan sizi öldürmesini isteyin.”
close tefsir menu

CUMA Suresi Tefsiri

CUMA Suresi için tefsir sayfalarına ve âyet kelime sözlüğüne ulaşmak istediğiniz âyeti seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.