Sure sec
CİNN-26 Tefsiri

CİNN Suresi 26. Ayet-i Kerime Tefsiri

CİNN-26 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Allah gaybı bilendir. Fakat O, zamanı sıfırlayan sonsuz hızı sebebiyle, bizlere göre gelecekte yaşanacak herşeyi bilir. Ayrıca bütün âlemleri yaratan Allah olduğu için, her âlem diğer âlemlere gör...
share on facebook  tweet  share on google  print  

CİNN Suresi Âyet - 26 Tefsiri

 

عَالِمُ الْغَيْبِ فَلَا يُظْهِرُ عَلَى غَيْبِهِ أَحَدًا

Âlimul gaybi fe lâ yuzhiru alâ gaybihî ehadâ(ehaden).

O (Allah), gaybı bilendir. Fakat O, gaybını hiç kimseye izhar etmez (açıklamaz).

1.âlimu: âlim, bilen
2.el gaybi: gayb, gizli olan, görünmeyen
3.fe: artık, bu sebeple
4.lâ yuzhiru: zahir etmez, bildirmez
5.alâ gaybi-hî: gaybını
6.ehaden: birisi, bir kimse
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Allah gaybı bilendir. Fakat O, zamanı sıfırlayan sonsuz hızı sebebiyle, bizlere göre gelecekte yaşanacak herşeyi bilir. Ayrıca bütün âlemleri yaratan Allah olduğu için, her âlem diğer âlemlere göre gayb olduğu yani bilinmediği halde Allah'a göre gayb değildir. Allah gaybı kimseye bildirmez. Ama dilediğine gösterir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.