Sure sec
CİNN-23 Tefsiri

CİNN Suresi 23. Ayet-i Kerime Tefsiri

CİNN-23 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Benim yaptığım şey sadece Allah'tan bana vahyedileni tebliğ etmek ve O'nun bana verdiği Risaletimi yani Allah'ın Resûl'ü olduğumu tebliğ etmektir. Kim Allah'a ve O'nun Resûl'üne asi olursa bundan ...
share on facebook  tweet  share on google  print  

CİNN Suresi Âyet - 23 Tefsiri

 

إِلَّا بَلَاغًا مِّنَ اللَّهِ وَرِسَالَاتِهِ وَمَن يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَإِنَّ لَهُ نَارَ جَهَنَّمَ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَدًا

İllâ belâgan minallâhi risâlâtihî, ve men ya’sıllâhe ve resûlehu fe inne lehu nâra cehenneme hâlidîne fîhâ ebedâ(ebeden).

(Bu) sadece Allah’tan olanı tebliğ ve O’nun risaletidir. Ve kim Allah’a ve O’nun Resûl’üne asi olursa, bundan sonra muhakkak ki onun için, içinde ebediyyen kalacağı cehennem ateşi vardır.

1.illâ: sadece, ancak
2.belâgan: tebliğ
3.min allâhi: Allah'tan
4.ve risâlâti-hî: ve onun risaleti
5.ve men: ve kim
6.ya'si: karşı gelir, isyan eder
7.allâhe: Allah
8.ve resûle-hu: ve onun resûlü
9.fe: artık, bundan sonra
10.inne: muhakkak ki
11.lehu: onun için vardır
12.nâre: ateş
13.cehenneme: cehennem
14.hâlidîne: kalacak olanlar
15.fî-hâ: orada, içinde
16.ebeden: ebediyyen
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Benim yaptığım şey sadece Allah'tan bana vahyedileni tebliğ etmek ve O'nun bana verdiği Risaletimi yani Allah'ın Resûl'ü olduğumu tebliğ etmektir. Kim Allah'a ve O'nun Resûl'üne asi olursa bundan sonra muhakkak ki onun için hazırlanmış olan ebediyyen kalacağı cehennem ateşi vardır.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.